Загальна кількість переглядів сторінки

***** Дякую, що завітали на мій блог! ******************** Дякую, що завітали на мій блог! *****

вівторок, 23 грудня 2014 р.

Конспекти уроків з презентаціями

        Конспект уроку
 з української мови у   5 класі
Учитель: Коземір Н. А.( сш № 16 м. Київ )

Тема: речення з однорідними членами( без сполучників і зі сполучниками а, але,і). Кома між однорідними членами.

Мета:
- поглибити знання учнів про однорідні члени речення, навчити знаходити їх у реченні, формувати вміння ставити розділові знаки  в реченні з однорідними членами;
- розвивати логічне мислення ,творчу уяву, мовленнєві навички;
- виховувати любов до природи рідного краю

Тип уроку:   комбінований
Обладнання: мультимедійне обладнання,мультимедійна презентація ,підручник
Епіграф :             Любіть травинку,і тваринку,
                                  І сонце  завтрашнього дня,
                                  вечірню  в попелі жаринку,
                                  шляхетну інохідь коня
Л. Костенко

Хід уроку: 1. Слово вчителя . Оголошення теми,мети,епіграфа уроку (Слайди 1,2,3)                                                        
Словникова робота (незнайоме слово з епіграфа )
(Слайд  4)
2.Актуалізація опорних знань
Бесіда: 1)Який розділ науки про мову ми вивчаємо ?
         2) Що   вивчає синтаксис?
3) Синтаксичний розбір речення
         Підняли блакитні вії волошки кругом.
3.Вивчення нового матеріалу з використанням елементів проблемно–пошукового методу
( Тема частково вивчалася в молодших класах)
На екрані СЛАЙД 5,учитель ставить питання:
Назвати слова в цих реченнях,які відповідають на одне питання,поставлене від одного слова в реченні?
2)Як називаються такі слова? (Слайд 6)
3)На основі поданих речень пригадайте,які розділові знаки ставляться в реченнях з однорідними членами.
4) Знайдіть до кожного речення схему.
5)В якому реченні є пунктуаційна помилка? Чому?
Розготаємо підручник, читаємо правила.
6) Що ми не сказали? Що нового дізналися з підручника?  
7) Робота з епіграфом. Назвіть однорідні члени. Яку пунктограму ви помітили,про яку ми не говорили?
  8)Робота з підручником.Таблиця с.56.Виводимо правило.                                                                                                                                            
Якщо частина однорідних членів поєднана без сполучників ,лише інтонацією,а частина за допомогою сполучників та інтонації,то кома ставиться між усіма однорідними членами( у тому числі й перед першим сполучником)
Схематично це можна зобразити так:
О, і О, і О.
-Фізкультхвилинка
9)Записати речення,знайти однорідні члени,підкреслити їх відповідно до синтаксичної ролі,скласти схеми.
Чорніє поле,і гай ,і гори.
Лине дощ ласкавий,нагинає трави.
І птахам,і звірятам цікаво було дивитися на людей.
Шумлять сади  вишневі і яблуневі.
Які члени речення можуть бути однорідними?А який член речення ми не підкреслили?
10)Робота в парах. Скласти речення про природу ,щоб однорідними були обставини.( На дошці пейзажі,вони допоможуть скласти гарні речення)
11)Продовжуємо складати речення про природу. Впр.113
12) Вправа 112
4.Підсумки  уроку.
         Тест
Однорідні члени речення це:
         А) члени речення,що становлять його граматичну основу
         Б) усі члени речення ,крім головних
         В) члени речення,які відповідають на одне питання ,поставлене від одного слова в реченні
    2)Між однорідними членами ставляться:
         А) тире
         Б)коми
               В)коми і тире
3)Перед якими сполучниками ,що поєднують однорідні члени, кому ставимо завжди:
              А) і,й,та
              Б) а,але,та (але)
              В)або,чи,а


4)Однорідними можуть бути:
А) головні та другорядні члени речення
Б)головні члени речення     В)другорядні члени речення
5)Однорідні члени є в реченні:
            А)По дорозі торохтить зима на возі
            Б)Стали білі всі доріжки,вулиці,дахи,сади.
            В)Умостився Морозенко на столітнім дубі
6)Позначте речення, у якому між однорідними членами потрібно ставити кому:
            А)Працею людина сильна і красива
            Б) Маки там не цвітуть,а горять
         В)З добра і любові приходить щастя

- Взаємоперевірка учнями робіт. Оцінювання.
5.Підсумок. Слайд 7
6. Домашнє завдання .Слайд 8















Конспекти уроків з презентаціями

Тема уроку:  Леонід Глібов-відомий поет і байкар.

«Химерний,маленький…»,  «Що за птиця?».Фольклорна основа 

віршованих загадок Л. Глібова
.
Мета уроку:
 -ознайомити учнів з цікавими сторінками біографії 

Л.Глібова,З його твіршованими загадками,акровіршами,розкрити 

фольклорну основу загадок;

- формувати навички виразного читання загадок,акровіршів;

- розвивати мислення, пам,ять,кмітливість.творчу уяву;

- виховувати оптимізм, любов до українського слова, патріотизм.

Тип уроку: вивчення нового  матеріалу

Обладнання: мультимедійна презентація, роздатковий матеріал, 

підручник.зошит.

Епіграф: Малята вчать ті сонячні слова,

                Що,ніби чародійник, з рукава

                Ти сипав їм -і в мудрості  не схибив

                                                                  ( М. Рильський)
Хід уроку:      1.Організаційний момент. Слово вчителя.

  
2.Актуаліцізація  опорних знань.
Слово вчителя.

Вчитель читає байку «Лебідь,Рак та Щука».

Бесіда: 1) Як називається цей твір?

2) Хто його автор? Жанр твору?

Як ви вже здогадалися ми вивчатимемо творчість Леоніда Івановича 

Глібова.СЛАЙД1. 3)А які ви ще твори Глібова ви вивчали в молодших 

класах?(Байки «Коник-стрибунець», «Чиж та Голуб»).

Так, в першу чергу Л. Глібов відомий як байкар , а що таке Байка  нам нага-

дають наші літературознавці.

 РОБОТА В ГРУПАХ. Діти поділені на 3 групи: «ДОСЛІДНИКИ», 

 «ЖУРНАЛІСТИ», « ЛІТЕРАТУРОЗНАВЦІ». У кожної групи буле своє 

 завдання.

«Літературознавці» вже починають працювати.

Ваше завдання через кілька хвилин нагадати  нам ,що таке байка та 

алегорія.

  Про байку Л. Глібов писав: СЛАЙД 2

 Так що таке байка? Повідомте нам Літературознавці, а алегорія?

Але сьогодні на уроці ми вивчатимемо не байки ,отже,тема нашого уроку:

СЛАЙД 3. Записуємо в зошит число,класна робота,тему уроку: «Л.Глібов

відомий поет і байкар.Фольклорна основа віршованих загадок. Тут же 

вчитель повідомляє мету уроку

Епіграфом до нашого уроку будуть слова М. Рильського:   

СЛАЙД4.   Літературознавці повідомляють ,що таке епіграф.
 ( Записуємо в зошит).

3. Вивчення нового матеріалу.

1)Якою ж людиною був Л. Глібов,де народився,як жив нам допоможуть 

дізнатися ДОСЛІДНИКИ. А інтерв,ю  у них братимуть ЖУРНАЛІСТИ. Відомо 

,що перед тим,як взяти інтер,ю журналісти також вивчають біографію відомої

людини. А в цей час Літературознавці продовжують вивчати терміни.

 
СЛАЙД  5. УЧНІ ПРАЦЮЮТЬ,грає музика,пісня «Журба».

Діти, коли ви працювали звучала пісня «Журба»,слова до якої написав 

Л.Глібов, музику М. Лисенко. Пісня так сподобалась людям,що стала 

народною.

Діти обмінюються питаннями та відповідями про життя Л.Глібова.

2)Слово вчителя. Л. Глібов писав свої твори для дітей під псевдонімом 

дідусь КЕнир в в єдиному на той час журналі для дітей «Дзвінок». »(.Що 

таке псевдонім,нам нагадають Літературознавці)

 В ньому він друкував свої твори під назвою «Загадки й жарти дідуся 

Кенира».Чому кенир?Кажуть ,що у батька Леоніда був такий співучий 

кенир,що послухати приходила вся вулиця.На запитання,куди йдуть ,вони

 казали: «До Івана Кенира».

А зараз ми складемо асоціативне гроно до слова Глібов, Пряме значення 

слова гроно- скупчення плодів або квітів на одній гілці,гілкою у нас буде 

слово Глібов, а слова-плодами. Асоціації –це ті слова,які  ви згадуєте ,які 

вам приходять на розум при слові Глібов.
    
-ФізкультхвилинкаСЛАЙД 6

4. Аналіз загадок.Слово вчителя.       З біографії ми побачили,що  ще в дитинстві Льолик заслуховувся народними піснями,казками,загадками,тож не дивно,що його твори схожі на фольклорні. Загалом усна народна творчість надихає письменників,дає їм мотиви,теми,форму. Джерелом для літературних загадок Глібова були фольклорні загадки.  І зараз ми їх порівняємо. Але спочатку пригадаємо:
1)Що таке фольклор?Хто автор фольклорних творів? Які є види фольклору?
2)Загадка- це (Літературознавці).Які є види загадок?
3)Який художній прийом покладено найчастіше в основу загадок?
4)Що таке метафора?(ЛІТЕРАТУРОЗНАВЦІ).По морі ,по морі золота тарілка плаває. (Небо і сонце)
5)А ще частіше в основу загадок покладено персоніфікацію.(Літературознавці)
Більш детально ці художні засоби ви будете вивчати пізніше.
А зараз ,як сказав Л. Глібов, «щоб дітям веселіш було ,пущу я загадку прехитру….»,послухайте народну загадку….СЛАЙД 7.
ЩО ЦЕ? Відгадайте. СЛАЙД 8.А зараз прочитаємо загадку Глібова «Химерний,маленький…».СЛАЙД 9
1)Словникова робота.СЛАЙД 10.
2)Яка різниця між народною загадкою та загадкою Л. Глібова.(загадка Глібова більша за обсягом,побудована в  формі діалогу,В кінці є відповідь)
3) А що спільного? (віршована форма, є персоніфікація- вареник діє ,як людина «Муку терпіли»,є боки ,очі.)
4)Знайдіть персоніфікацію у загадці Глібова .
5)Часто в народних загадках є пестливі слова. Маленьке,сіреньке,а хвостик,як шило.( МИШКА). А знайдіть такі слова у загадці Глібова.  Цим загадка Глібова також схожа на народні загадки.
6) Чи сподобалось вам ,як описав вареник Глібов? А ви любите вареники? А чи допомагаєте матері їх готувати?
7)Вареники- це національна страва українців. А які ще українські національні страви ви знаєте?
А зараз прослухайте ще одну загадку Л. Глібова. СЛАЙД 11.
1) Можливо,ви помітили відгадку?
2)Літературознавці, як називаються такі вірші?(Записуємо в зошит)
3) Хто такий старець? ( Людина,яка просить милостиню.)
4)Які особливості поведінки мухи підкреслив Л.Глібов?(Що вона набридлива,непрохана гостя,сама бере їжу, пролізе у кожну шпаринку,не працює).
5)А чи є такі люди? А як називається такий прийом ,коли в образах тварин,рослин ми бачимо людей? Ця загадка,як і байки, алегорична.
6)Чи поважають таких людей  у суспільстві?
7) Що треба робити ,щоб не бути схожим на муху?
8)З ким порівнює муху Л. Глібов?
9)Такий прийом у художніх творах називається порівняння.(Літературознавці).Записуємо в зошити.
10)Чим схожа муха з птахом?(тим ,що літає ,де хоче,їсть у людей,але пташка не така набридлива)
11) А хіба муха схожа на старця?Хі ба вона просить? Ні,вона протиставляється старцеві,заперечується їхня схожість,таке порівняння називається заперечним.
5.Підсумкова бесіда.
1) Чи сподобались вам загадки Глібова?
2)Який настрій вони навіюють?(хороший,вони жартівливі,доброзичливі,веселі).
3)Яка роль загадок у нашому житті?(розвивають уяву,кмітливість,пам,ять). СЛАЙД 12.

Тестові завдання.
1.Де народився Л. Глібов?
А)На Київщині
Б)на Полтавщині
В)на Вінниччині
Г)на Сумщині

2)Як в дитинстві називали Л.Глібова?
А)Льолик-королик
Б)Льолик- болик
В)Льолик-Квітчастий королик
Г)Льолик-смаколик

3)Після циркуляра Валуєва збірку  «Байки Леоніда Глібова»:
А)спалили
Б)передрукували
В)віддали до бібліотек
Г)розкупили

4)Перші твори письменник писав :
А)польською
Б)українською
В)англійською
Г)російською

5)Порівняння використано в рядку:
А)У тісто прибрався,чимось смачним напхався
Б)Дай свині роги- людей поколе
В)Між людьми ,як пташка ,в,ється
Г)Добру людину бджолане кусає

6)Найчастіше в основу загадок покладено:
А)порівняння
Б)акровірш
В)персоніфікацію
Г)епіграф

6.Оцінювання.Домашнє завдання.Слайд 13.Отже, Глібов-

Це акровіш,ваше домашнє завдання Слайд 14. Ви знаєте ,що 

наша країна переживає дуже важкі часи ,на сході України

триває 
війна за незалежність,територіальну цілісність нашої держави. Ви, напевно,вже писали листи,малювали малюнки для воїнів АТО. Їм потрібна наша підтримка,наближаються свята,і нам потрібно привітати тих ,хто нас захищає,частинкою цих вітань може стати асоціативне гроно чи акровірш,складений вами. Наприклад,СЛАЙД 15,16.





















 Презентація І.Франко "Перехресні стежки" 


    

Урок української мови для 5 класу
Тема уроку: Прикметник як частина мови

Мета урокупоглибити знання учнів про прикметник як частину мови,формувати вміння визначати рід,число,відмінок прикметників,синтаксичну роль,розвивати усне і писемне мовлення,логічне мислення, виховувати патріотизм
Тип уроку: комбінований
Обладнання: мультимедійна презентація, учнівські проекти, підручник « Українська мова» ( О. В. Заболотний, В. В. Заболотний )
ЕпіграфЛюбіть Україну у сні й наяву,
Вишневу свою Україну,
Красу її вічно живу і нову
І мову її солов’їну.
                    В. Сосюра
Хід уроку:
1.Актуалізація опорних знань з використанням проблемно-пошукового методу
1)СЛАЙД 1. Завдання: прочитати слова в стовпчиках, знайти в кожному стовпчику зайві слова. Бесіда:
- За якими ознаками ви виокремили зайві слова ?
- Як називається частина мови,що вказує на ознаку предмета?
2.Слово вчителя. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчання . СЛАЙД 2.
3. Вивчення нового матеріалу з використанням частково –пошукового методу. 1) Бесіда:
- Що вам відомо про прикметник з молодших класів?
- Сформулюйте правило.
- Які морфологічні ознаки прикметника вам відомі ?
- Яку синтаксичну роль виконує прикметник у реченні?
2) СЛАЙД 3. Розгляньте таблицю та дайте відповідь на питання:
- Що ми ще не сказали про прикметник? (рід, число, відмінок прикметника залежать від іменника )
4. Оголошення епіграфа уроку . СЛАЙД 4.
5. Виконання вправ на закріплення вивченого.
1) Робота з текстом епіграфа. Переписати,підкреслити прикметники, визначити їхні морфологічні ознаки.
2) Вправа 333 ( письмово), вправа 338 ( усно)
3) Розподільний диктант. Записати словосполучення в три колонки за родами.
Український народ, героїчна історія, славетне місто , звитяжний гетьман, запорозьке військо, мудрий політичний діяч, рідна земля, волелюбний дух, щасливе майбуття.
4) Робота в парах . З двома словосполученнями (на вибір) скласти речення.
5) Слайд 5. Переписати текст, поставити прикметники в потрібній формі, визначити рід, число, відмінок прикметників.
6. Підведення підсумків уроку. ( Вірш Лужецької «Прикметник») Фронтальне опитування.
Оцінювання.
7. Домашнє завдання. Слайд 6. 






 

Конспект уроку з української мови в 6 класі

Тема уроку: загальна характеристика частин мови

Мета:
-поглибити знання учнів про частини мови,їхні значення,морфологічні ознаки,синтаксичну роль,учти розрізняти частини мови,удосконалювати навички використання самостійних і службових частин мови;
- розвивати вміння аналізувати мовний матеріал,розвивати усне і писемне мовлення;
- виховувати любов до книги,читання
Тип уроку:   комбінований
Обладнання:мультимедійне обладнання,мультимедійна презентація,підручник «Рідна мова»(М.І.Пентилюк 6 кл.)
Епіграф:             Чи ти задумувавсь,відкіль оті
                                         у нашій мові злитки золоті?
                                         Як намистинки,диво калинове -
                                         ЧАСТИНИ МОВИ!
                                                      Д. Білоус
Хід уроку:

  1.Слово вчителя.Оголошення теми,мети уроку(на екрані СЛАЙД1,2)  2.Огошення епіграфа уроку(Слайд 3)

3.Актуалізація опорних знань

Бесіда: 1) Відомості з яких розділів науки про мову ми вже вивчали           в 6-му класі?
               2)Що вивчає лексикологія? 3)Що вивчає словотвір?        

 4.Вивчення нового матеріалу з використанням елементів проблемно-пошукового методу
1)Слайд 4(Морфологія-це……)
2)Учнівські проекти «Частини мови»(9 учнів презентують частини мови,читають уривки вірша Д. Білоуса «Частини мови»,розповідають правило про свою частину мови,вивіщують на дошку А-4( на листку –правило,приклади) з проектом.
3)Слайд 5,6 Таблиця «Самостійні та службові частини мови» (частково-пошуковий метод:знайти ту частину мови,про яку не повідомлялося)
4)Презентація учнем прийменника (А-4 з проектом вивішується на дошку)
5)Бесіда:

- Скільки в українській мові частин мови?
- На які групи поділяються частини мови?
-Яка частина мови не належить до  самостійних чи службових?Чому?

6)Розгляньте схему на форзаці підручника і скажіть,на які ще групи поділяються частини мови?Про що ми ще не сказали?(Про змінні і незмінні частини мови)

5.Виконання вправ на закріплення вивченого

1)Вправа 16 (усно)   2)Розподільний диктант( записати слова у чотири колонки:іменники,прикметники,дієслова,прислівники)
Читати,завзято,читанка,восени,розумний,пригоди,любити,молодийписати,письменник,змінює,весело,узимку,наполегливо,автор,герої-чний
3)Робота в парах. Відгадати загадку(записано на дошці): Снігові поля,чорні грачі,хочеш розумним бути- бери та вчи (книга).Визначити частини мови,скласти асоціативне гроно до відгадки.

4)Слайд 7.Переписати речення,визначити частини мови,підкреслити члени речення.
5) Скласти речення про роль книги в житті людини,визначити частини мови

6.Підсумки уроку.

                                     ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1)Скільки в українській мові частин мови?
·        а) чотири
·        б)десять
·        в)дванадцять
·         г) три
2)Який розділ науки про мову вивчає частини мови?
·        а)орфографія
·        б)синтаксис
·        в)морфологія
·        г) орфоепія
 3)Яка з наведених частин мови належить до самостійних?
·        а)частка
·        б)іменник
·        в)вигук
·        г) прийменник
4)Яка з наведених частин мови належить до службових?
·        а)прийменник
·        б)прикметник                       
·        в)прислівник
·        г) іменник
5)У якому рядку всі слова – іменники?
·        а)рух,писати,бігати
·        б)дія,молодий,життя
·        в)читання,сміливість
·        г) навчання, вчити
6)Яка частина мови вказує на ознаку предмета?
·        а)іменник
·        б)прикметник
·        в)прислівник
·        г) частка
    7)На які питання відповідають числівники? 
           а)чий?котрий?
·        б)хто?що?  
·        в)скільки? котрий?
·        г) який? чий?
8)Замість  якої частини мови вживаються особові займенники?
·        а)іменників
·        б)дієслів
·        в)сполучників
·        г) прислівників
9)Закінчіть речення: Дієслово-самостійна частина мови,яка…..
·        а)означає дію або стан предмета
·        б)називає предмет
·        в)виражає ознаку предмета
·        г) вказує на кількість
10 )У якому  рядку всі частини мови службові?
o   а)іменник,сполучник,прикметник
o   б)сполучник,прийменник,частка
o   в)займенник,частка,сполучник
o   г) прикметник, прислівник, вигук
11)У якому рядку всі слова – дієслова?
·        а)бігти,читанка,малювати;
·        б)знайти,написати,прочитати;
·        в)красивий,мудрий,боятися;
·        г)який, стояти, мати
12)У якому рядку всі слова-прислівники?
·        а)тиша,тихий,голос;
·        б)оголосити,голосний,голосно;
·        в)тихо,весело,узимку;
·        г)додому, спати, книга

 7.Взаємоперевірка учнями робіт.Оцінювання. 8.Домашнє завдання.




Микола Степанович Вінграновський

 


 Миха́йло Миха́йлович Коцюби́нський 


Павло Григорович Тичина
 


Україна в долі світових письменників



Історія походження фразеологізмів

 
                               
Тарас Григорович Шевченко 2013

4 коментарі :

  1. Хороші і розумні розробки уроків. Багато корисної інформації

    Прокопенко Т.

    ВідповістиВидалити
  2. Нікіта Евстафіев та Білько Олекій 6-Б21 січня 2015 р. о 04:47

    Ви дуже хороша людина та прекрасний вчитель

    ВідповістиВидалити
  3. Harrah's Cherokee Casino & Hotel - MapYRO
    Harrah's 구미 출장마사지 Cherokee Casino & Hotel, Cherokee · Closed: December 대구광역 출장마사지 21, 2019 강원 랜드 바카라 · Property 아산 출장마사지 Location: 9600 North 광양 출장안마 Carolina Highway 50, Cherokee, NC · Neighborhood Attractions:

    ВідповістиВидалити